Wydarzenia szkolne - rok szkolny 2014/2015

Uroczyste pożegnanie klas trzecich

W środę 24 czerwca 2015 roku podczas uroczystej akademii w sali widowiskowo-sportowej pożegnaliśmy uczniów klas trzecich. Akademię przygotowali uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pani Zofii Litawy i pani Marty Janas. Podczas akademii, najlepszym uczniom wręczono listy pochwalne. Rodzice nagrodzeni zostali listami gratulacyjnymi. Rozdano również dyplomy i nagrody za stuprocentową frekwencję podczas nauki w gimnazjum oraz dyplomy za uzyskanie wysokich wyników na egzaminie gimnazjlanym.

      

Dodano: 30.06.2015

Dzień Sportu Gimnazjum w Ptaszkowej

Jak co roku na Orliku Grybowskim odbyły się rozgrywki w ramach Dnia Sportu Gimnazjum w Ptaszkowej. Poniżej fotorelacja zdjęciowa.

      

Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin:
Siatkówka - Klasa IIIa
Piłka nożna - Klasa IIIa
W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Klasa IIIa

Dodano: 16.06.2015

Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

Dnia 2 czerwca w Gimnazjum w Podegrodziu odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Z wielką przyjemnością informujemy, że w kategorii zespołów drugie miejsce zajęły Weronika Wysowska i Marta Kiełbasa z klasy Ia oraz Magdalena Janusz z klasy Ib. W kategorii solistów trzecie miejsce zajęła uczennica klasy IIIa Martyna Michalik. W klasyfikacji ogólnej nasze Gimnazjum uplasowało się na II miejscu. Gratulujemy osiągniętego wyniku!

Dodano: 14.06.2015


Małopolski Program Stypendialny

Gratulujemy uczennicy klasy IIIa Justynie Wysowskiej zostania stypendystką w ramach Małopolskiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w roku szkolnym 2014/2015.

Dodano: 09.06.2015

Dni Kultury Języka

Drugiego czerwca grupa uczniów z klasy 3a i 3b, uczestniczących w projekcie gimnazjalnym, odwiedziła sądecki Instytut Języków Obcych , gdzie odbywały się coroczne Dni Kultury Języka. Wykład o medycynie naturalnej w języku niemieckim, nauka tańców szkockich czy zajęcia z malowania australijskich logogramów to tylko niektóre z dziesiątek atrakcji jakie czekały na naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia mini galerii z wydarzenia.

      

Dodano: 09.06.2015

Podsumowanie Małopolskiej Ligi Szkolnej w Biegach Narciarskich

25 maja w Białce Tatrzańskiej, na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska zakończono oficjalnie sezon Małopolskiej Ligi SZS w biegach narciarskich. Na podsumowaniu nie zabrakło przedstawicieli z Gimnazjum w Ptaszkowej oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ptaszkowej. Podsumowując cały sezon Agnieszka Gucwa uczennica Gimnazjum w Ptaszkowej zajęła II miejsce. Swój talent potwierdziła także Patrycja Poręba uzyskując w klasyfikacji końcowej III miejsce. Wysokie drugie miejsce zajął Adrian Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Na podsumowaniu dopisali wspaniali goście na czele z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniuszem Tajnerem. Prawie setka zaproszonych młodych narciarzy z nauczycielami i trenerami została nagrodzona medalami, dyplomami i nagrodami a wśród nich wspomniane wcześniej uczennice naszego gimnazjum.` Poniżej galeria zdjęć /żródło: www.skipol.pl/

      

Dodano: 09.06.2015

Trwają rozgrywki szkolnej ligi w piłce nożnej

Od ponad miesiąca`w naszej szkole trwają rozgrywki szkolnej ligi w piłce nożnej. Inicjatorem ligi jest nauczyciel wychowania fizycznego w gimnazjum p. Adam Krajniewski. Już w najbliższym czasie przedstawimy szczegółową relację z przebiegu rozgrywek oraz wszystkie wyniki.

Dodano: 06.06.2015

"Razem możemy więcej"

30 maja, 2015 jak co roku odbyła się w naszej wsi "Majówka pod Jaworzem", podczas której uczniowie Gimnazjum zorganizowali aukcje charytatywną pod hasłem "Razem możemy więcej". Tym razem przygotowano do sprzedaży własnoręcznie wykonaną biżuterię oraz zorganizowano ogródek zabaw dla najmłodszych. Uczennice naszej szkoły wraz z wolontariuszkami z klasy V ze szkoły podstawowej, przygotowały artystyczny kącik zabaw dla dzieci, gdzie milusińscy pod czujnym okiem starszych koleżanek mogły lepić z gliny, malować i wysypywać obrazki. Radości było, co niemiara! Zgromadzone
w ten sposób fundusze trafią do potrzebujących pomocy dzieci. `

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, oraz tym, którzy włączyli się do przygotowania akcji.

      

Dodano: 06.06.2015

"Razem możemy więcej"

30 maja, 2015 jak co roku odbyła się w naszej wsi "Majówka pod Jaworzem", podczas której uczniowie Gimnazjum zorganizowali aukcje charytatywną pod hasłem "Razem możemy więcej". Tym razem przygotowano do sprzedaży własnoręcznie wykonaną biżuterię oraz zorganizowano ogródek zabaw dla najmłodszych. Uczennice naszej szkoły wraz z wolontariuszkami z klasy V ze szkoły podstawowej, przygotowały artystyczny kącik zabaw dla dzieci, gdzie milusińscy pod czujnym okiem starszych koleżanek mogły lepić z gliny, malować i wysypywać obrazki. Radości było, co niemiara! Zgromadzone
w ten sposób fundusze trafią do potrzebujących pomocy dzieci. `

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, oraz tym, którzy włączyli się do przygotowania akcji.

      

Dodano: 06.06.2015

"Moja przygoda w Muzeum"

W kwietniu grupka 10 artystów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum wzięła udział w etapie regionalnym Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "Moja przygoda w Muzeum" organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. 22 Maja odbył się wernisaż, na który zaproszono wszystkich laureatów konkursu. Z Gimnazjum w Ptaszkowej zaproszenie otrzymał Krzysztof Janusz z kl. III Gimnazjum wraz z opiekunem artystycznym p. Martą Janas. Z wielką radością informujemy, że Krzysztof Janusz otrzymał nagrodę. Dodatkowo cieszy fakt, że praca Krzysztofa Janusza została wybrana jako praca reklamująca tegoroczną edycję konkursu - GRATULUJEMY i życzymy sukcesów na etapie międzynarodowym w Toruniu!
Wystawa prac laureatów konkursu prezentowana będzie od 22 maja do 21 czerwca 2015 r. w Domu Gotyckim w Nowym Sączu, ul. Lwowska 3, a po jej zakończeniu prace zostaną przesłane na eliminacje międzynarodowe konkursu do Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Przypominamy, że ze względu na to, iż w Domu Gotyckim tymczasowo znajduje się rzeźba Wita Stwosza z naszego kościoła "Ogrójec" mieszkańcy naszej parafii, mają bezpłatne wejście do muzeum. ZAPRASZAMY!!!

      

Dodano: 24.05.2015

"Humanistyczny Omnibus"

W dniu 20 maja odbył się gminny konkurs "Humanistyczny Omnibus". Wysokie II miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum w Ptaszkowej w składzie Kamil Bochenek, Adam Chronowski oraz Justyna Wysowska wszyscy z klasy III. I miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum w Grybowie.

Dodano: 24.05.2015

I Gminny Konkurs "Ratujmy Życie"

W dniu 12 maja 2015r. w Gimnazjum w Ptaszkowej odbył się I Gminny Konkurs "Ratujmy Życie". Celem organizowanego konkursu jest popularyzacja wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy oraz doskonalenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali wykładowcy i studenci kierunku Ratownictwo Medyczne Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. W charakterze ekspertów wystąpili pani dr Halina Potok, pani mgr Urszula Cisoń-Apanasewicz oraz lek. med. Mariusz Chomoncik. Bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wykazała się młodzież gimnazjum biorąca udział w konkursie. Najlepszy wynik uzyskali Paulina Kiełbasa i Kamil Bochenek uczniowie reprezentujący Gimnazjum w Ptaszkowej.

Zobacz protokół zbiorczy z wynikami konkursu
Galeria zdjęć z konkursu

Dodano: 13.05.2015

Akademia z okazji dnia Konstytucji 3 Maja

Młodzież z klasy I przygotowała akademię z okazji Uroczystości 3 Maja. Zaprosili Dyrekcję, Radę Pedagogiczną oraz uczniów do udziału w żywej lekcji historii, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Słowem i pieśnią, młodzież przybliżyła wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

   

Dodano: 10.05.2015

Egzamin gimnazjalny za nami

Dodano: 22.04.2015

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 16.04.2015r. w Gimnazjum w Stróżach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wystartowała w nim drużyna naszego gimnazjum i wywalczyła I miejsce. Gimnazjum w Ptaszkowej reprezentowali Adam Chronowski z klasy IIIa oraz Karol Michalik i Kamil Ptaszkowski z klasy IIIb. Indywidualnie najlepszy był Adam Chronowski. Karol Michalik i Kamil Ptaszkowski zajęli odpowiednio II i III miejsce. Gratulujemy osiągniętego wyniku i trzymamy kciuki na etapie powiatowym turnieju, który odbędzie się 27 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

   

"Zostań poliglotą roku"

Dnia 30 marca 2015 roku we Florynce odbył się III Międzyszkolny Konkurs: "Zostań poliglotą roku". W konkursie wyłoniony został najlepszy anglista, germanista oraz poliglota roku, czyli osoba, która zarówno z języka angielskiego jak i z języka niemieckiego uzyskała łącznie najwyższą ilość punktów. Gimnazjum w Ptaszkowej reprezentowało dwóch uczniów: Adam Chronowski z klasy IIIa oraz Kamil Bochenek z klasy IIIb. Adam Chronowski został najlepszym anglistą oraz poliglotą roku zaś Kamil Bochenek uzyskał trzeci wynik z języka niemieckiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodano: 09.04.2015

Finał Małopolskiej Ligi Szkolnej w Biegach Narciarskich

W dniu 24.03.2015r. na trasach biegowych Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska odbył się finał Małopolskiej Ligi Szkolnej w Biegach Narciarskich. Zawodnicy rywalizowali w biegu masowym ze startu wspólnego. Emocji nie brakowało od pierwszego do ostatniego biegu. Wywrotki eliminowały pewnych faworytów, zawodnicy z drugiej części rankingu przybiegali w czołówkach, gubiono kije i mylono trasy. Wysoką formę z obecnego sezonu potwierdziła Agnieszka Gucwa zajmując w swojej kategorii wiekowej wysokie II miejsce. Gratulujemy osiągniętego wyniku :) W klasyfikacji kobiecej Gimnazjum w Ptaszkowej uzyskało VI miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej (kobiety i mężczyźni) Gimnazjum w Ptaszkowej uplasowało się na XI miejscu. Rozgrywanym zawodom towarzyszyła piękna wiosenna pogoda.

Miejsca naszych reprezentantów:
II miejsce - Agnieszka Gucwa (rocznik 1999)
X miejsce - Patrycja Poręba (rocznik 2000)
XX miejsce - Patryk Widlak (rocznik 2000)
XXI miejsce - Sylwester Widlak (rocznik 2001)
Wyniki indywidualne zawodów
Wyniki drużynowe

         

Dodano: 24.03.2015

Gminny Konkurs Poetycki

3 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół we Florynce odbył się XIII Gminny Konkurs Poetycki. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali napisane przez siebie wiersze. Komisja konkursowa oceniała nie tylko utwory poetyckie, ale także sposób ich prezentacji. Krzysztof Janusz z klasy 3b zajął I miejsce, natomiast Dorota Ptaszkowska - klasa 3b i Justyna Wysowska - klasa 3a - otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej informacji tutaj.

Dodano: 10.03.2015

Amatorska Liga Piłki Siatkowej

Zmagania drużyny z naszego gimnazjum w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej już za nami. Młodzież dostarczyła nam niezapomnianych emocji. Należą się im wielkie gratulacje, ponieważ byli zespołem o najmłodszym składzie, w dodatku jedynym złożonym z gimnazjalistów. Chłopcom gratulujemy postawy i zapału w zmaganiu się z innymi drużynami, a starszym współzawodnikom życzymy powodzenia w fazie finałowej. Niech wygra najlepszy!

Dodano: 08.03.2015

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

Dnia 07.12.2014 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy naszym gimnazjum odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Rozgrywki odbywały się w formule mixów (3x3). W turnieju brały udział dwie drużyny z naszej szkoły.

   

Dodano: 16.12.2014