Wydarzenia szkolne

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono"

          W poniedziałek 20 czerwca 2016r. w Gimnazjum w Ptaszkowej odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom i finalistom konkursów organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz w gminnych konkursach organizowanych w roku szkolnym 2015/2016 przez szkoły podstawowe i gimnazja Gminy Grybów.
          Uroczystość rozdania nagród zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Grybów Pan Piotr Krok, który ufundował nagrody, Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół Gminy Grybów Pani Danuta Suder oraz Starszy Wizytator z Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Pan Józef Nieć.
          Rozdanie dyplomów i nagród poprzedził występ młodych artystów z Gimnazjum w Ptaszkowej.
Po występie Pan Wójt Piotr Krok i Starszy Wizytator Józef Nieć wraz z Dyrektorami Szkół wręczyli nagrody.
W konkursach organizowanych przez szkoły podstawowe wręczono uczniom 105 nagród, natomiast w konkursach organizowanych przez szkoły gimnazjalne przyznano uczniom 62 nagrody.
Nagrodzeni zostali również laureaci oraz finaliści konkursów organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz młodzi sportowcy, którzy osiągnęli wysokie wyniki w dyscyplinach sportowych. Tytuł laureata uzyskało 5 uczniów, tytuł finalisty 12 uczniów, przyznano 5 nagród za wysokie wyniki w sporcie.
Listę nagrodzonych można zobaczyć tutaj.

Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     

Dodano: 29.06.2016, Źródło: gimnazjum

"Wędrowanie pozwala poznać prawdę o sobie i innych ludziach"

          22 czerwca 2016 roku uczestnicy projektu "Wędrowanie pozwala poznać prawdę o sobie i innych ludziach" zaprezentowali efekty swej pracy w obecności uczniów, rodziców i nauczycieli Gimnazjum w Ptaszkowej oraz zaproszonych gości . Przedstawienie przygotowane jako podsumowanie wspólnych działań uświetniło uroczystość zakończenia edukacji przez uczniów klas trzecich. Motyw wędrówki to temat przewodni spektaklu, w którym wykorzystano fragmenty następujących dzieł: "Don Kichote z La Manchy" - powieść Miguela de Cervantesa," Biblia"" Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupéry, "Historia filozofii po góralsku" - Józef Tischner.
          Projekt adresowany był do uczniów II i III klas gimnazjum. Zgłosiło się do niego 33 uczniów, którzy pracowali w czterech zespołach zadaniowych wspierani przez opiekunów - Zofię Litawę, Martę Janas, Małgorzatę Chronowską oraz wychowawczynię klasy 3a panią Urszulę Ząber.
          Celem głównym działań było poznanie tajników gry aktorskiej, pogłębienie wiedzy z literatury, a także doskonalenie umiejętności wokalnych i zdolności plastycznych . Uczestnicy projektu przygotowali inscenizację stanowiącą spójną koncepcję odczytania dzieł, zaplanowali i przygotowali rekwizyty, dekorację oraz prezentację związaną z tematem przewodnim .
          Podczas realizacji projektu uczniowie wykazali się kreatywnością i aktywnością. Przedstawienie o przygodach błędnego rycerza stało się pretekstem do rozważań na temat różnych postaw wobec życia.Pełna humoru historia Don Kichota niosła refleksje dotyczącetematów ważnych dla każdego z nas - poszukiwania ideałów, realizacji marzeń,walki w imię dobra ze złem. Stała się również opowieścią o sile miłości i przyjaźni. Skłaniała do refleksji dotyczących wyborów w dorosłym życiu.
          Po zakończeniu spektaklu przyszedł czas na uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań. Nie zabrakło gratulacji związanych ze wspaniałymi wynikami uzyskanymi przez uczniów klas trzecich w czasie egzaminu gimnazjalnego oraz życzeń, wzruszeń i wspomnień. Poniżej galeria zdjęć z uroczystości.

     

Dodano: 27.06.2016, Źródło: Z.Litawa

Wojewódzki konkurs "Moja mała Ojczyzna"

W wojewódzkim konkursie "Moja mała Ojczyzna" , którego etap finałowy odbył się 20 czerwca w Limanowej Aleksandra Frączek z kl. I a, Karina Janus z kl. I b i Kinga Myśliwiec z kl. III b otrzymały wyróżnienia. Gratulacje!

Dodano: 27.06.2016, Źródło: E.Stelmach

Wycieczka do muzeum w Krakowie

8 czerwca 2016 r. miał miejsce kolejny wyjazd młodzieży z projektu edukacyjnego związanego z poznawaniem lokalnych zabytków sztuki średniowiecznej. Tym razem zwiedzaliśmy stolicę Małopolski - Kraków. Naszym celem (poza zabytkami na Starym Mieście), było odwiedzenie Muzeum Narodowego mieszczącego się w Pałacu Biskupim Erazma Ciołka, w którym to znajduje się miedzy innymi najpiękniejsza z pięknych madonn gotyckich - Madonna z Krużlowej. W pięknej scenerii zabytkowego pałacu, podczas lekcji muzealnej przenieśliśmy się w świat sztuki średniowiecznej. Szkoda tylko, że to już ostatni wyjazd w tym roku szkolnym9

Mamy jednak nadzieję, że efekty naszych eksploracji w przyszłości zaowocują większą świadomością i dumą z naszych lokalnych skarbów kultury:

     

Dodano: 27.06.2016, Źródło: M.Janas

Międzyszkolny konkurs plastyczno-językowy

Gimnazjum w Grybowie zorganizowało międzyszkolny konkurs plastyczno – językowy "Das Porträt von der DACHL-Persönlichkeit". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dowolną techniką plastyczną portretu lub karykatury wybranej osoby z krajów niemieckojęzycznych oraz krótkie opisanie jej w języku niemieckim. Nadesłano 58 prac z gimnazjów z terenu miasta i gminy Grybów. Wśród najlepszych prac wybrane zostały dwie prace naszych uczennic:
II miejsce zajęła Karina Janus kl.1b
Kinga Poręby kl.1a otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy.

Praca K.JanusPraca K.Poręby

Dodano: 09.06.2016, Źródło: A. Mól

Wojewódzki konkurs "Moja Mała Ojczyzna"

Informujemy, że w I etapie wojewódzkiego konkursu "Moja Mała Ojczyzna" z naszego gimnazjum wzięło udział ośmioro uczniów:
Aleksandra Frączek kl. Ia
Karina Janus kl. Ib
Joanna Michalik kl.Ib
Szymon Janus kl. III a
Patryk Zaczyk kl. IIIa
Katarzyna Jasińska kl.III b
Kinga Myśliwiec kl.III b
Patrycja Poręba kl.III b
Do kolejnego etapu mogło się zakwalifikować maksymalnie troje uczniów z jednej szkoły. Wykorzystaliśmy tę możliwość w 100% i do II etapu przeszli:
Aleksandra Frączek, Kinga Myśliwiec i Karina Janus.
Życzymy dalszych sukcesów.

Dodano: 09.06.2016, Źródło: E.Stelmach

Szkolny Konkurs Ekologiczny

19 maja 2016r. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Ekologicznego związanego z Dniem Ziemi.
W kwietniu został przeprowadzony I etap dla 4-osobowych zespołów z każdej klasy. W wyniku tych eliminacji zostali wyłonieni najlepsi uczestnicy każdego oddziału klasowego.
kl. 1a - Karol Myśliwiec
kl. 1b - Joanna Michalik
kl. 2a - Paweł Janusz
kl. 2b - Julita Kogut
kl. 3a - Dominik Lompart
kl. 3b - Daniel Grzyb
Cele umysłowych rozgrywek to promowanie postaw proekologicznych oraz ekologiczna refleksja, która ma uchronić społeczeństwo przed popełnieniem kolejnych błędów.

     

Dodano: 26.05.2016, Źródło: A.Szura

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Moja przygoda w Muzeum"

Mamy zaszczyt poinformować, że laureatami etapu regionalnego Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "Moja przygoda w Muzeum" zostało trzech uczniów naszego gimnazjum; Magdalena Poręba kl.1a -nagroda, Julia Poręba kl.2a, Paweł Janusz kl.2a -wyróżnienia.
Wystawa prac laureatów konkursu prezentowana będzie od 20 maja do 19 czerwca 2016 r. w Domu Gotyckim w Nowym Sączu ul. Lwowska 3, a po jej zakończeniu prace zostaną przesłane na eliminacje międzynarodowe konkursu do Muzeum Okręgowego w Toruniu.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH ARTYSTYCZNYCH SUKCESÓW!

     

Dodano: 26.05.2016, Źródło: M.Janas

Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w LA

17 maja 2016r. w Nawojowej odbyły się Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce. Poniżej przedstawiamy wyniki osiągnięte przez uczniów Gimnazjum w Ptaszkowej.
Pchnięcie Kulą:
II miejsce - Sylwester Widlak odległość 10,74m
V miejsce - Sebastian Hajduga 10,31m

     

1000m chłopców:
VIII miejsce - Jakub Poręba czas 3,11,05
XI miejsce - Mateusz Michalik 3,14,75
600m dziewcząt
VII miejsce - Patrycja Poręba czas 1,59,52
XV miejsce - Gabriela Janus 2,04,06
300m chłopców:
XIII miejsce - Daniel Grzyb czas 44,75
100m dziewcząt:
VI miejsce - Aleksandra Król czas 13,89
100m chłopców
XIII miejsce - Wojciech Jasiński czas 12,65

Klasyfikacja drużynowa:
Chłopcy VI miejsce na 19 startujących drużyn
Dziewczęta IX miejsce na 18 startujących drużyn

Gratulujemy osiągniętych wyników!!!

Dodano: 26.05.2016, Źródło: A.Krajniewski

II Gminny Konkurs "Ratujmy życie"

23 maja 2016r. w Gimnazjum w Ptaszkowej odbył się II Gminny Konkurs "Ratujmy życie".
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy, doskonalenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie prawidłowych reakcji i relacji wobec osób poszkodowanych.
Konkurs składał się z dwóch części:
I część teoretyczna - uczniowie wypełniali test jednokrotnego wyboru.
II część praktyczna - uczniowie udzielali pierwszej pomocy w różnych pozorowanych sytuacjach np.: zadławieniach, zranieniach, krwotokach, utracie przytomności, zatrzymaniu krążenia.
Nad przebiegiem konkursu czuwali wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu dr Halina Potok i dr Mariusz Chomoncik oraz studenci kierunku Ratownictwo Medyczne.
Najlepszymi z najlepszych okazali się uczniowie:
Gimnazjum w Krużlowej Wyżnej - I miejsce
Gimnazjum w Stróżach - II miejsce
Gimnazjum we Florynce - III miejsce
Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy.

     

Dodano: 24.05.2016, Źródło: A.Szura

"Książka - moja inspiracja"

13 maja 2016 roku rozstrzygnięto organizowany po raz pierwszy Szkolny Konkurs Literacko - Plastyczny:"Książka - moja inspiracja". Cele konkursu to budzenie zainteresowań literaturą i czytelnictwem oraz stworzenie uczniom możliwości prezentacji swojej twórczości. Konkurs trwał od 11 do 29 kwietnia 2016 roku i adresowany był do uczniów wszystkich klas Gimnazjum w Ptaszkowej .
Wyniki konkursu:

I miejsce - kategoria proza: Kinga Myśliwiec klasa 3b
I miejsce - kategoria poezja: Patrycja Michalik klasa 3b
I miejsce - kategoria praca plastyczna: Emilia Wysowska klasa 1a

W tym dniu młodzież zaprezentowała także program artystyczny przygotowany z tej okazji pod czujnym okiem pani Z. Litawy i pana W. Łasia. Publiczności została pokazana prezentacja na temat historii książki od początku istnienia pisma aż do czasów współczesnych i ery książki elektronicznej. Młodzi aktorzy w humorystyczny sposób przedstawili również etapy rozwoju czytelnika, zwracając uwagę na różne postawy wobec lektur. Na zakończenie spotkania poświęconego książce przywołano opinie znanych pisarzy, myślicieli, twórców na temat czytania.

     

Dodano: 17.05.2016

Konkurs wiedzy "Moja mała Ojczyzna"

Gminne zawody w piłce nożnej chłopców

W dniu 26.04.2016r. na grybowskim orliku odbyły się organizowane przez Gimnazjum w Siołkowej gminne zawody piłki nożnej chłopców. Miło jest nam poinformować, iż biorąca udział w zawodach drużyna Gimnazjum w Ptaszkowej pod trenerską batutą p.Adama Krajniewskiego wywalczyła w pięknym stylu I miejsce. Gratulujemy i liczymy na sukces w zawodach powiatowych (:

     

Dodano: 09.05.2016

Wycieczka do Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie

          22 kwietnia grupa artystyczna wyruszyła w kolejną podróż (tym razem koleją) śladami zabytków pochodzących z Ptaszkowej i okolic. Tym razem naszym celem stało się Muzeum Diecezjalne w Tarnowie, w którym znajdują się drzwi-skrzydła (datowane na rok około 1420) pochodzące z ołtarza gotyckiego z naszej parafii. Skrzydła te, były częścią ołtarza szafiastego - tryptyku, w którego centrum najprawdopodobniej umieszczona była figura Matki Boskiej ze słonecznikiem. Jest to wspaniały przykład średniowiecznej sztuki sakralnej. Poznaliśmy nie tylko historię zabytków Ptaszkowskich, ale też inne cenne dzieła gotyckiej szkoły malarstwa krakowsko-sądeckiego.
          Wyjazd do muzeum w Tarnowie był drugim z serii zaplanowanych w ramach projektu, dlatego jak zwykle z niecierpliwością czekamy na następny :)

PS. Zdjęcia nr 2 i 3 przedstawiają słynne drzwi z Ptaszkowej (rewers i awers), namalowane przez anonimowego średniowiecznego artystę.

          

Dodano: 09.05.2016

"Wolność...kocham i rozumiem..."

28 kwietnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie gimnazjum przedstawili program słowno-muzyczny dotyczący historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak "Wolność...". Przybliża on fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież. Zanurzmy się w strofach współczesnego wiersza o wolności napisanego przez młodego, myślącego człowieka:

Wolność...to w oknach kraty,
spalone miasta i wsie...
Nieprzespane - noce i dnie...
Na wpół rozdarte rozmowy...
I  człowiek...
Który  swoje Życie
...za Ojczyznę...
oddać jest gotowy.
Oto jest cena...za Wolność...

     

Dodano: 02.05.2016

Egzamin gimnazjalny już za nami

Z niecierpliwością czekamy na jak najlepsze wyniki :)

Dodano: 20.04.2016

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym

W dniu 11.04.2016r. w Gimnazjum w Stróżach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wystartowała w nim po raz kolejny drużyna Gimnazjum w Ptaszkowej uzyskując wysokie II miejsce. Szkołę reprezentowali Michał Badowski z kalsy IIIb, Patryk Zaczyk z IIIa oraz Jakub Strytyński z klasy Ib.
Dodano: 20.04.2016

"Mój Region- Moja Duma, Moje Miasto- Moja Duma"


Uczennica klasy 1a Aleksandra Frączek została finalistką III Edycji konkursu historycznego "Mój Region- Moja Duma, Moje Miasto- Moja Duma" 2015/2016 organizowanego przez SKT "Sądeczanin".Dodano: 24.03.2016, Źródło: E. Stelmach

Alleluja miłość trwa...


Radosnych, zdrowych,
pełnych refleksji Świąt Wielkanocnych,
wiosennego nastroju
i radosnych spotkań w rodzinnym gronie życzą


Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne
Gimnazjum w Ptaszkowej     

Dodano: 24.03.2016

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

17 Marca uczennica klasy 1b Karina Janus otrzymała pierwsze miejsce w konkursie literacko-plastycznym towarzyszącym VII Powiatowemu Konkursowi Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Praca w formie bloga opisywała sześciodniową podróż po Wielkiej Brytanii.

     

Tego samego dnia czwórka uczniów z naszego gimnazjum uczestniczyła w etapie powiatowym VII Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Konkursowi towarzyszyły warsztaty językowe oraz zaprezentowana w tamtejszym kinie sztuka Williama Shakespeare'a w interpretacji uczniów Zespołu Szkół im. Ks. J.Tischnera.

     

Zwyciężczyni oraz finalistom gratulujemy!

Dodano: 24.03.2016, źródło: M. Igielski

Spotkanie z radną Gminy Grybów

8 marca gościliśmy w naszym gimnazjum radną gminy Grybów z Ptaszkowej- Panią Marię Michalik. To była wyjątkowa lekcja wiedzy o społeczeństwie dotycząca samorządu terytorialnego. Pani Maria opowiedziała o sobie, o tym jak została radną a także o pracy rady gminy. Dowiedzieliśmy się jakie zadania ma samorząd terytorialny w naszej gminie. Radna opowiedziała o swoich sukcesach i podjętych inicjatywach. Mieliśmy również okazję zadawać pytania na tematy które nas zainteresowały.

     

Dodano: 14.03.2016, źródło: J. Podwika

Ogólnopolski konkurs "Hotelowe Bajanie"

Kamil Ząber - uczeń klasy I b Gimnazjum w Ptaszkowej - zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Hotelowe Bajanie". Do konkursu zgłosiło się 356 szkół z całej Polski, nadesłano 1784 prace.Zadaniem konkursowym było napisanie opowiadania związanego z historią czy legendą dotyczącą województwa, w którym znajduje się szkoła. Cel inicjatywy to stworzenie zbioru opowiadań, napisanych przez dzieci dla dzieci, wzbogacających ich wiedzę w zakresie historii i legend poszczególnych regionów Polski. Najciekawsze opowiadania będą opublikowane i wydane w książce "Hotelowe Bajanie".Dochód ze sprzedaży książki wesprze podopiecznych fundacji Hotele Polskie Dzieciom.

Dodano: 14.03.2016

Wycieczka do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

26 lutego br. grupa młodzieży z klas II i III ruszyła do szlakiem zabytków pochodzących z naszej miejscowości. Wyjazd zorganizowano w ramach artystycznego projektu gimnazjalnego, którego celem jest przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł sztuki związanych z Parafią Ptaszkowa.

W Domu Gotyckim znajduje się obecnie płaskorzeźba dłuta Wita Stwosza, która pochodzi z kościoła z naszej wioski (i mamy nadzieję, że już niedługo do nas wróci :-). Uczniowie poznali również historię Nowego Sącza oraz kolekcją sztuki sakralnej związaną z regionem. Ciekawostką była tymczasowa wystawa sztuki chińskiej pod tytułem "Chińskie tajemnice - odkrycia i wynalazki".

Wyjazd do Nowego Sącza był pierwszym z serii zaplanowanych w ramach projektu, dlatego z niecierpliwością czekamy na następne:……

PS. Na zdjęciu nr 3 przedstawiającym fragment rzeźby Wita Stwosza możemy odczytać zaszyfrowany w fałdach szat podpis mistrza.

     

Dodano: 29.02.2016

Wyjazd do kina

16 lutego 2016r. uczniowie klasy IIb Gimnazjum w Ptaszkowej wybrali się do kina Helios w Nowym Sączu na film "Deadpool". Wyjazd częściowo był sponsorowany przez Radę Rodziców ponieważ uczniowie w roku szkolnym 2014/2015 zdobyli I miejsce w konkursie "Klasa na 6". Oprócz satysfakcji z wygranej otrzymali nagrodę pieniężną w kwocie 100zł.

Dodano: 19.02.2016

Przegląd plastyczny

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zuzanna Rysiewicz zdobyła I nagrodę (w swojej kategorii wiekowej) w XIII Wojewódzkim Przeglądzie Plastycznym pt. "Anioł", którego wyniki ogłoszono 17 grudnia w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Na konkurs nadesłano kilkaset prac z 95 Placówek Oświatowych z całej Polski.

Gratulujemy talentu i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów!

     

Dodano: 21.12.2015

Życzenia świąteczne


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzymy wszystkim spokoju ducha, szczęścia i radości.
Niech czas spędzony w gronie rodzinnym
stanie się okazją do miłych wspomnień.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne
Gimnazjum w Ptaszkowej

Dodano: 21.12.2015

XIV Gminny Konkurs Poetycki "Twórczość własna"

1 grudnia 2015r. odbył się w Zespole Szkół we Florynce - Gimnazjum im. Jana Pawła II XIV Gminny Konkurs Poetycki "Twórczość własna". Wyróżnienie za utwory "Na Przekór logice" oraz "Kolory Jesieni" otrzymał Kamil Ząber z klasy Ib. Gratulujemy!

Dodano: 12.12.2015

Podziękowanie

Dodano: 11.11.2015

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada obyła się w naszej szkole akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.

     

Dodano: 11.11.2015

Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 4 listopada 2015 roku uczniowie Gimnazjum w Ptaszkowej wzięli udział w kolejnym spotkaniu z podróżnikiem. Tym razem mieli możliwość poznać tradycje i kulturę Brazylii. Podróżnik Samuel Kempski oprócz wiadomości geograficznych i rysu historycznego przedstawił blaski i cienie życia mieszkańców, problemy miast brazylijskich - fawele, oraz ciekawostki z różnych zakątków tego państwa.
To była udana lekcja geografii :)

Dodano: 04.11.2015

Trzymaj formę

Dnia 22 października br. o godzinie 9:50 w naszej szkole obył się pokaz artystyczny pt."Trzymaj formę". W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy 2a.

Na początku młodzież zaprezentowała poloneza. Byli ubrani w eleganckie stroje. Następnie przedstawiono uczniom gimnazjum piramidę zdrowego żywienia oraz inne informacje dotyczące prawidłowego odżywiania się. Kolejną częścią programu był układ taneczny w formie aerobiku. Koleżanki ubrane w stroje sportowe dały niezły pokaz dobrej kondycji i artystycznego talentu. Na zakończenie rozdano młodzieży oraz nauczycielom jabłka, aby dać wszystkim do zrozumienia,że należy się zdrowo odżywiać.

Wszystkim bardzo spodobał się przygotowany pokaz.

Dziękujemy za poświecony czas i pracę.

     

Dodano: 04.11.2015

XV Dzień Papieski - Jan Paweł II Patron Rodziny

W dniu 8 października odbył się XV Dzień Papieski. Piękną akademię słowno-muzyczną przygotowali uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką Pani Barbary Siedlarz, ks. Mariusza Bawołka oraz Pani Małgorzaty Chronowskiej. Tegoroczny Dzień Papieski nosi hasło: Jan Paweł II - PATRON RODZINY. A co robi patron? Oczywiście troszczy się o tego, kto oddaje się w jego opiekę. Mamy wielki zaszczyt nazywać Papieża Polaka Patronem Rodziny. W swoim nauczaniu wiele razy dawał dowód, ze rodzina jest szczególnie ważna w życiu każdego człowieka. W liście do Rodzin napisał: "Pośród (...) wielu dróg, którymi chodzi człowiek, rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą".

     

Dodano: 08.10.2015

Gminne Zawody w Biegach Przełajowych

23 września 2015r. w Ptaszkowej odbyły się jak co roku o tej porze zawody w indywidualnych biegach przełajowych organizowane przez Gimnazjum w Ptaszkowej. W zawodach udział wzięło 130 uczniów ze szkół z terenu Gminy Grybów. Wśród młodzieży biorącej udział można było zaobserwować wysoki poziom rywalizacji. Wyniki zawodów można zobaczyć tutaj

     

Dodano: 26.09.2015

Informacja dotycząca podręczników do I klasy gimnazjum

Dyrektor Gimnazjum w Ptaszkowej informuje wszystkich rodziców i uczniów - kandydatów do klas pierwszych, że od 1 września 2015 roku wszyscy uczniowie klas pierwszych będą korzystać z bezpłatnych podręczników.
Podręczniki gromadzone są w bibliotece szkolnej i będą wypożyczane uczniom na okres danego roku szkolnego.
 Plakat informacyjny dla rodziców /plakat w wersji .pdf/

Dodano: 30.06.2015

Wydarzenia szkolne - rok szkolny 2014/2015