Osiągnięcia sportowe - rok szkolny 2016/2017

Powiatowe zawody w biegach przełajowych

W powiatowych zawodach w drużynowych biegach przełajowych reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła drugie miejsce.
Skład drużyny: Adrian Kiełbasa, Adrian Bagnicki, Adrian Gruca, Sylwester Widlak, Jakub Poręba, Stanisław Ogorzałek.

Sukcesy naszych uczniów w narciarstwie alpejskim

2 marca 2017 odbyły się mistrzostwa powiatu nowosądeckiego w narciarstwie alpejskim. Gimnazjum w Ptaszkowej reprezentowali: Nikole Gryboś, Michell Gryboś, Emilia Marchacz, Julia Poręba, Weronika Pyrdoł i Kamil Ząber.

Rozegrano slalom gigant, w którym wicemistrzem powiatu został Kamil Ząber a Michell Gryboś zajęła IV miejsce. Miejsca pozostałych uczniów: VI - Weronika Pyrdoł , VII - Julia Poręba , IX - Emilia Marchacz , XVI- Nikole Gryboś.

Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się: Kamil Ząber, Michell Gryboś, Weronika Pyrdoł, Julia Poręba. Gratulacje!

Mistrz Master - Ski

W dniach 26 stycznia oraz 2, 9 i 16 lutego 2017 roku w Centrum Narciarskim w Tyliczu odbyły się zawody o tytuł mistrza Master - Ski. Brali w nich udział zawodnicy z całej Polski. Rywalizacja była bardzo zaciekła. Trzykrotnym zwycięzcą oraz brązowym medalistą został uczeń Gimnazjum w Ptaszkowej Kamil Ząber. Gratulujemy!

Małopolska Liga Szkolna w biegach narciarskich

Pierwsze w tym sezonie zawody Małopolskiej Ligi Szkolnej SZS w biegach narciarskich odbyły się 3 stycznia 2017r. na trasach biegowych Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej jednego z najlepszych tego typu ośrodków narciarskich w Polsce. Zawodniczki i zawodnicy kilkudziesięciu szkół z województwa małopolskiego rywalizowali na dystansach stylem klasycznym.
Wyniki naszych uczniów:
Adrian Kiełbasa - II miejsce
Adrian Gruca - XVII miejsce
Magdalena Wysowska - XI miejsce
W klasyfikacji ogólnej zawodów Gimnazjum w Ptaszkowej uzyskało IX miejsce. Zwyciężyło Gimnazjum z Zakopanego.

Drugi rzut Małopolskiej Ligi Szkolnej odbył się 11 stycznia 2017r. na trasie COS pod skocznią w Zakopanem.
Wyniki osiągnięte przez naszych uczniów:
Adrian Kiełbasa - III miejsce
W klasyfikacji ogólnej I miejsce wywalczyło Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego. Gimnazjum w Ptaszkowej ukończyło zawody na XIII miejscu.

Trzecie już zawody Ligi Małopolskiej SZS rozegrano 18 stycznia 2017r. na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Rywalizowano w kategoriach szkół gimnazjalnych i podstawowych stylem dowolnym.
Niestety aura nie rozpieszczała uczestników Ligi Małopolskiej, i panująca duża wilgotność dały się we znaki nie tyle zawodnikom ile trenerom, serwismenom i wszystkim spędzającym cały dzień na trasie.
Wyniki uczniów gimnazjum:
Magdalena Wysowska - VII miejsce
Arkadiusz Bochenek - IX miejsce
Adrian Bagnicki - XVIII miejsce
Kamil Kiełbasa - XIX miejsce
W punktacji ogólnej Gimnazjum uplasowało się na VI miejscu. Zwyciężyło tak jak w poprzednich edycjach ligi Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.