Gminny Konkurs Plastyczny

Aleksandra Król i Sara Michalik z Gimnazjum w Ptaszkowej zostały nagrodzone w II Gminnym Konkursie Plastycznym "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna". W konkursie wzięło udział 492 uczniów z gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli.
Gratulujemy!

Dodano: 07.02.2018

Konkursy organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty

Do etapów powiatowych awans uzyskali uczniowie:
Magdalena Poręba - Małopolski Konkurs z Historii
Karina Janus - Małopolski Konkurs Języka Angielskiego, Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego
Karol Myśliwiec - Małopolski Konkurs z Geografii
Karol Janus - Małopolski Konkurs z Informatyki

Dodano: 22.01.2018

Gminne zawody w tenisie stołowym

Miło nam poinformować, iż uczennica Magdalena Michalik została zwyciężczynią gminnych zawodów w tenisie stołowym. Gratulujemy!!!

Dodano: 22.01.2018

Spotkanie z radną gminy Grybów

Uczniowie z klas trzecich mieli możliwość poszerzyć swoje wiadomości z wiedzy o społeczeństwie z zakresu działania samorządu terytorialnego. Wszystko dzięki przychylności radnej z Ptaszkowej - pani Marii Michalik, która podzieliła się z młodzieżą doświadczeniem i opowiedziała o pracy w radzie naszej gminy. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przekazane informacje.

   

Dodano: 17.01.2018

Ciekawa lekcja fizyki

Dnia 13 grudnia w naszej szkole miała miejsce ciekawa lekcja fizyki. Mieliśmy okazję obejrzeć niebo w "Mobilnym planetarium". W trakcie oglądania filmu zgłębiliśmy się w historię astronomii, dowiedzieliśmy się czym było nocne niebo dla starożytnych cywilizacji, a co wiemy o nim dzisiaj. W trakcie barwnej i inspirującej podróży poznaliśmy wszystkie planety naszego układu słonecznego.

Dodano: 17.01.2018

XVI GMINNY KONKURS POETYCKI "TWÓRCZOSĆ WŁASNA"

14 grudnia 2017r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II we Florynce XVI Gminny Konkurs Poetycki "Twórczość własna". Uczniowie z terenu Gminy Grybów prezentowali utwory napisane przez siebie. Pani mgr Joanna Babiarz-Szot-poetka zaszczyciła wszystkich swoją obecnością. Podzieliła się z obecnymi pasją pisania czytając swoje wiersze. Wśród młodych poetów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Aleksandra Frączek i Kamil Ząber zdobyli wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

Dodano: 21.12.2017

Potęga Informatyki - Geniusz IT

23 listopada udaliśmy się do Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu na kolejną edycję widowiska "Potęga informatyki - Geniusz IT". Potęga Informatyki to widowisko multimedialne, w którym świat realny połączył się z wirtualnym. W tym roku młodzi geniusze z całej Polski rywalizowali o miano Geniusza IT. Nagrodą główną w konkursie dla zwycięzcy był czek na kwotę 10 000 tysięcy złotych. Wśród tematyki widowiska przedstawianych przez młodych geniuszy dominowały następujące tematy:

- Geniusz Programowania - poznaj najnowsze techniki programistyczne;
- Geniusz Sieci Komputerowych - także Sieć ma swoją drugą stronę medalu;
- Geniusz Gier Komputerowych - nie tylko granie może być Twoją pasją;
- Geniusz Aplikacji Internetowych - bądź Twórcą - daj innym narzędzia do codziennej pracy;
- Geniusz Nowoczesnych Urządzeń - małe urządzenia stworzone do wielkich rzeczy;
- Geniusz Informatyczny - w branży IT można, ale nie trzeba się ograniczać.

Ponadto widowisku towarzyszyła doskonała muzyka, efekty świetlne, efekty laserowe i komputerowe animacje. Gościem specjalnym widowiska był Big Led Monster - Wielki Przerażający Potwór.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję "Potęgi Informatyki".

       

Dodano: 29.11.2017

Aukcja charytatywna

Serdecznie zapraszamy na aukcję charytatywną, która odbędzie się w naszej szkole dnia 28.11.2017 o godzinie 16:00, przy okazji spotkania z rodzicami. Dochód ze sprzedawanych kartek świątecznych i świec pozwoli wspomóc szczytny cel zebrania pieniędzy na rzecz Dominiki, uczennicy Szkoły Podstawowej w Polnej, która jest dzieckiem niedowidzącym z poważną i pogłębiającą się wadą wzroku.

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Ptaszkowej.

       

Dodano: 26.11.2017

Lekcja z Panem Pułkownikiem

Serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi Janusowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę z historii popartą zdjęciami z niezwykłych miejsc. Spotkania odbywają się cyklicznie, mamy więc nadzieję, że w przyszłym roku również odwiedzi Pan naszą szkołę. Zapraszamy!

   

Dodano: 09.11.2017

Dzień Edukacji Narodowej

"Szczególny dziś dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują..." - tymi słowami uczniowie klasy VII rozpoczęli akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były życzenia, wiersze, a także wesołe przedstawienie, które zakończyło się gromkimi brawami. Uczennice klasy VI oraz Gimnazjum swoim śpiewem sprawiły, że atmosfera tego dnia na długo pozostanie w naszej pamięci.

       

Dodano: 23.10.2017

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego nastąpi 4 września 2017r. (tj. poniedziałek).
O godz. 8.30 Msza Święta w kościele w Ptaszkowej.
Po Mszy Św. zapraszamy uczniów na spotkanie z wychowawcami.

Rozkład jazdy busa:
8.10 - Mszalnica Wolniki
Nie będzie kursu busa dla młodzieży z rejonu Szkoły Podstawowej nr 2. Prosimy o dotarcie do kościoła we własnym zakresie.

Dodano: 29.08.2017, Źródło: Dyrektor

"Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć" - Pożegnanie trzecich klas gimnazjum

W środę o godzinie 12.00 rozpoczęliśmy pożegnanie klas III. Było to bardzo kameralne i przyjemne zakończenie - w gronie Rodziców, Nauczycieli i Uczniów. Na początku w świetny nastrój wprowadziło nas przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów klas III. Po zakończeniu spektaklu przyszedł czas na uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań. Nie zabrakło gratulacji związanych ze wspaniałymi wynikami uzyskanymi przez uczniów klas trzecich w czasie egzaminu gimnazjalnego oraz życzeń, wzruszeń i wspomnień. Absolwenci pożegnali także swoich wychowawców. Wręczono podziękowania dla Rodziców, którzy swoją obecnością i pomysłami wspierali szkołę przez te trzy lata. Uczniowie, Rada Rodziców oraz Pracownicy Gimnazjum podziękowali Pani Dyrektor Agacie Brożek za odpowiedzialne i przede wszystkim efektywne zarządzanie szkołą przez 18 lat. Dziękujemy!!!

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości.

           

Dodano: 24.06.2017, Źródło: gimnazjum

40 TYSIĘCY KROKÓW PO WROCŁAWIU MIEŚCIE MOSTÓW, KRASNALI,MAŁYM LWOWIE, POLSKIEJ WENECJI

W dniach 07-09 czerwca 2017 roku klasa 3b udała się na szkolną wycieczkę do Wrocławia. Mieszkaliśmy w samym centrum tego miasta na ulicy Kazimierza Wielkiego. Nie korzystaliśmy z żadnych środków transportu. Przemieszczaliśmy się pieszo. Mieliśmy bardzo bogaty i niezwykle ciekawy plan, który zrealizowaliśmy w całości. Te wspaniałe dni pełne wrażeń minęły bardzoszybko, ale pozostaną w naszej pamięci. Jesteśmy wdzięczni RadzieRodziców zaprzekazanie kwoty 200 zł, którą przeznaczyliśmy na opłatę parkingową. Szczególnie dziękujemy panu Henrykowi Janusowi, który sfinansował nam usługę przewodnika. Pan Henryk pochodzi z Ptaszkowej a obecnie mieszka we Wrocławiu.

       

Dodano: 24.06.2017, Źródło: 3b

Konkurs plastyczny

Z dumą informujemy, że w XIV edycji konkursu plastycznego w kategorii tematycznej "Dary lasu" organizowanego przez Nadleśnictwo Nawojowa, uczniowie naszego gimnazjum zajęli kolejno I, II i III miejsce. W rywalizacji brała udział młodzież szkolna z pięciu sąsiednich gmin (Nawojowa, Krynica Zdrój, Kamionka Wielka, Łabowa oraz Grybów). Laureatami zostali:
Justyna Pałubiak klasa 3a - I nagroda
Julia Poręba klasa 3a - II nagroda
Emilia Marchacz klasa 3b - III nagroda

Jesteśmy dumni i jak zwykle, życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

   

Dodano: 16.06.2017, Źródło: M.Janas

III Gminny Konkurs "Ratujemy Życie"

06 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs "Ratujemy Życie" W konkursie wzięło udział sześć drużyn dwuosobowych. Uczestnicy zmagali się z testem wiedzy, a następnie udzielali pomocy przedmedycznej studentom Ratownictwa Medycznego, którzy pozorowali wypadki. Uczennice Gimnazjum w Ptaszkowej: Gabriela Janus i Agnieszka Poręba zajęły I miejsce. Gratulujemy!

       

Dodano: 06.06.2017, Źródło: A.Szura

Małopolski konkurs "Od algorytmu do programu"

Miło nam poinformować, iż Jakub Janik został finalistą małopolskiego konkursu tematycznego z informatyki "Od algorytmu do programu". Gratulujemy!!!

Dodano: 06.06.2017, Źródło: K.Święs

Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Lekkoatletyce

24 Maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Lekkoatletyce. W klasyfikacji drużynowej na 15 gimnazjów nasi uczniowie zajęli 7 miejsce. Mistrzem powiatu nowosądeckiego w pchnięciu kulą został Sylwester Widlak pchając kulę na odległość 11,22m. Gratulujemy!!!

       

Dodano: 06.06.2017

Małopolski konkurs "Od algorytmu do programu"

Miło nam poinformować, iż Jakub Janik został finalistą małopolskiego konkursu tematycznego z informatyki "Od algorytmu do programu". Gratulujemy!!!

Dodano: 06.06.2017, Źródło: K.Święs

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

Trójka uczniów z naszej szkoły rywalizowała w etapie gminnym turnieju "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego" organizowanego przez Gimnazjum w Stróżach. Po podliczeniu punktów okazało się, że Gimnazjum w Ptaszkowej wywalczyło I miejsce uzyskując jednocześnie awans na zawody powiatowe, które odbęda się w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Nasza szkołę reprezentowali: Krzysztof Koszyk, Mateusz Królak, Jakub Strytyński. Gratulujemy osiągniętego wyniku!

Dodano: 13.04.2017, Źródło: K.Święs

Powiatowe zawody w biegach przełajowych

W powiatowych zawodach w drużynowych biegach przełajowych reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła drugie miejsce.
Skład drużyny: Adrian Kiełbasa, Adrian Bagnicki, Adrian Gruca, Sylwester Widlak, Jakub Poręba, Stanisław Ogorzałek.

       

Dodano: 13.04.2017, Źródło: A.Krajniewski

Konkurs "Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma"

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy II a naszego gimnazjum Aleksandra Frączek została finalistką IV edycji wojewódzkiego konkursu historycznego: "Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma". Serdeczne gratulacje!
Dodano: 09.04.2017, Źródło: E.Stelmach

Gminny konkurs Poliglota Roku

Z wielką przyjemnością informujemy, ze uczeń klasy IIA naszego gimnazjum Karol Myśliwiec został Anglistą Roku 2016/2017 w gminnym konkursie organizowanym przez Gimnazjum we Florynce.
Serdecznie gratulujemy!!!

           

Dodano: 09.04.2017, Źródło: M.Igielski

Sukcesy naszych uczniów w narciarstwie alpejskim

2 marca 2017 odbyły się mistrzostwa powiatu nowosądeckiego w narciarstwie alpejskim. Gimnazjum w Ptaszkowej reprezentowali: Nikole Gryboś, Michell Gryboś, Emilia Marchacz, Julia Poręba, Weronika Pyrdoł i Kamil Ząber.

Rozegrano slalom gigant, w którym wicemistrzem powiatu został Kamil Ząber a Michell Gryboś zajęła IV miejsce. Miejsca pozostałych uczniów: VI - Weronika Pyrdoł , VII - Julia Poręba , IX - Emilia Marchacz , XVI- Nikole Gryboś.

Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się: Kamil Ząber, Michell Gryboś, Weronika Pyrdoł, Julia Poręba. Gratulacje!

           

Dodano: 13.03.2017, Źródło: A.Krajniewski

Uczniowie gimnazjum uczestnikami widowiska "Potęga informatyki 6"

Czwórka uczniów z klas trzecich wzięła udział w widowisku "Potęga informatyki 6" organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Nowym Sączu. Potęga Informatyki to widowisko multimedialne, w którym świat realny połączył się z wirtualnym. Na oczach widzów informatyka zdominowała rzeczywistość. Każdy uczestnik wydarzenia stał się częścią wirtualnego świata, jego integralnym elementem. Przy pomocy doskonałej muzyki, robotów, animacji, filmów, laserów i efektów świetlnych prelegenci odkrywali możliwości nowych narzędzi informatycznych oraz pokazali nowoczesne urządzenia - a wszystko po to, by każdy uczestnik widowiska poczuł Potęgę Informatyki!

           

Dodano: 13.03.2017, Źródło: K.Święs

Mistrz Master - Ski

W dniach 26 stycznia oraz 2, 9 i 16 lutego 2017 roku w Centrum Narciarskim w Tyliczu odbyły się zawody o tytuł mistrza Master - Ski. Brali w nich udział zawodnicy z całej Polski. Rywalizacja była bardzo zaciekła. Trzykrotnym zwycięzcą oraz brązowym medalistą został uczeń Gimnazjum w Ptaszkowej Kamil Ząber. Gratulujemy!

           

Dodano: 06.03.2017, Źródło: Z.Litawa

I Gminny Konkurs Plastyczny

26 stycznia 2017r. poznaliśmy wyniki I Gminnego Konkursu Plastycznego na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową i Noworoczną".
W konkursie wzięło udział 692 uczniów z gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli z Gminy Grybów.
Komisja nagrodziła po trzy prace z każdej grupy wiekowej.
W kategorii GIMNAZJUM nagrody otrzymały;
Kinga Strytyńska
Martyna Konior
Aleksandra Tarasek

Wszystkie laureatki to uczennice klasy Ib naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy!

Dodano: 01.02.2017, Źródło: M.Janas

Małopolska Liga Szkolna w biegach narciarskich

Pierwsze w tym sezonie zawody Małopolskiej Ligi Szkolnej SZS w biegach narciarskich odbyły się 3 stycznia 2017r. na trasach biegowych Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej jednego z najlepszych tego typu ośrodków narciarskich w Polsce. Zawodniczki i zawodnicy kilkudziesięciu szkół z województwa małopolskiego rywalizowali na dystansach stylem klasycznym.
Wyniki naszych uczniów:
Adrian Kiełbasa - II miejsce
Adrian Gruca - XVII miejsce
Magdalena Wysowska - XI miejsce
W klasyfikacji ogólnej zawodów Gimnazjum w Ptaszkowej uzyskało IX miejsce. Zwyciężyło Gimnazjum z Zakopanego.

Drugi rzut Małopolskiej Ligi Szkolnej odbył się 11 stycznia 2017r. na trasie COS pod skocznią w Zakopanem.
Wyniki osiągnięte przez naszych uczniów:
Adrian Kiełbasa - III miejsce
Magdalena Wysowska - XI miejsce
W klasyfikacji ogólnej I miejsce wywalczyło Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego. Gimnazjum w Ptaszkowej ukończyło zawody na XIII miejscu.

Trzecie już zawody Ligi Małopolskiej SZS rozegrano 18 stycznia 2017r. na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Rywalizowano w kategoriach szkół gimnazjalnych i podstawowych stylem dowolnym.
Niestety aura nie rozpieszczała uczestników Ligi Małopolskiej, i panująca duża wilgotność dały się we znaki nie tyle zawodnikom ile trenerom, serwismenom i wszystkim spędzającym cały dzień na trasie.
Wyniki uczniów gimnazjum:
Adrian Kiełbasa - II miejsce
Magdalena Wysowska - VII miejsce
Arkadiusz Bochenek - IX miejsce
Adrian Bagnicki - XVIII miejsce
Kamil Kiełbasa - XIX miejsce
W punktacji ogólnej Gimnazjum uplasowało się na VI miejscu. Zwyciężyło tak jak w poprzednich edycjach ligi Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

      

Dodano: 01.02.2017, Źródło: skipol

Zmiana adresu siedziby Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Grybowie

Informujemy, iż Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Nowym Sączu Filia w Grybowie zmieniła adres siedziby z ul. Kolejowej 6 na ul. Armii Krajowej 19 (budynek warsztatów stolarskich Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, piętro I).

Życzenia świąteczne

Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2017 Roku składamy najserdeczniejsze życzenia.

Radości, zdrowia, miłości, spokoju
i życzliwości na cały następny 2017 rok życzy społeczność
Gimnazjum w Ptaszkowej.
XV Gminny Konkurs Poetycki "Twórczość własna"

09 grudnia 2016r. w Zespole Szkół we Florynce odbyła się XV edycja Gminnego Konkursu Poetyckiego "Twórczość własna". W konkursie udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum Gabriela Janus z klasy IIIb, Piotr Wójciak z IIIa oraz Aleksandra Frączek z klasy IIa. Bardzo wysokie II miejsce zajął Piotr Wójciak. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Frączek. Wyniki konkursu można zobaczyć tutaj.

Dodano: 15.12.2016, Źródło: gimnazjum

Konkurs międzyszkolny "Jak rozwiązywać spory bez przemocy"

VIII edycja Konkursu Międzyszkolnego pn. "Jak rozwiązywać spory bez przemocy" Hasło przewodnie: "Nasi dziadkowie - Skarbnicą wiedzy i doświadczenia"

Aleksandra Frączek kl. IIa zajęła I miejsce w konkursie literackim, oraz wyróżnienie w konkursie plastycznym w kategorii gimnazjum

Zespół naszego Gimnazjum w składzie: Aleksandra Fraczek, Magdalena Poręba, Dominika Poręba został wyróżniony w konkursie wiedzy. Gratulujemy!

Dodano: 30.11.2016, Źródło: M.Chronowska

Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych

Dnia 14.11.2016 trójka uczniów klas drugich Karina Janus, Aneta Majda oraz Karol Myśliwiec uczestniczyła w konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych, organizowanym przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz Konsulat Stanów Zjednoczonych. Była to okazja do wykazania się wiedzą o kulturze i historii USA na tle gimnazjów z całego województwa. Gratulujemy naszym uczniom szerokiej wiedzy i życzymy szczęścia w przyszłorocznej edycji konkursu!

   

Dodano: 30.11.2016, Źródło: M.Igielski

Akcja charytatywna

          Martynka jest uczennicą klasy IV Szkoły Podstawowej w Cieniawie. Dziewczynka choruje na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego, który uniemożliwia jej samodzielne poruszanie się. Zmaga się również z padaczką i zanikiem nerwów obu oczu. Uczęszcza na zajęcia z fizjoterapeutą, logopedą, psychologiem i tyflopedagogiem aby żyć tak, jak inni.
Chcemy pomóc Martynce, uczennicy klasy IV Szkoły Podstawowej w Cieniawie. Zapraszamy ludzi dobrego serca na akcję charytatywną do naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

Inna lekcja historii

Jaki jest cel działania ONZ? Czemu służą misje pokojowe? Jak wygląda codzienność żołnierzy? Z jakimi problemami zmagają się oni w czasie misji ?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź usłyszeli uczniowie klas trzecich 28 października w czasie lekcji historii, na którą został zaproszony pułkownik Henryk Janus.

Uczniowie klasy I a poszerzyli swoją wiedzę o Ziemi Świętej. Pogadanka poparta była pięknymi zdjęciami wykonanymi przez Pana Henryka w czasie misji i podróży. Dziękujemy.

Dodano: 10.11.2016, Źródło: E.Stelmach

Ślubowanie klas pierwszych

20 października 2016 miało miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych Gimnazjum w Ptaszkowej. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna. Piećdziesięciu dziewięciu uczniów dwóch pierwszych klas Gimnazjum złożyło ślubowanie.

   

Dodano: 02.11.2016, Źródło: gimnazjum

Święto KEN pod hasłem "Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi"

Myślenie jest warunkiem naszego życia, istnienia i śmierci. Zdobywając wiedzę poznajemy samych siebie, zmieniamy tak myślenia i pojmowania różnych spraw. Rozwijamy swoje zainteresowania i pasje. Wiedza daje nam możliwość skutecznego działania, poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie. Aby człowiek osiągnął zamierzane cele potrzebuje klimatu. Ten klimat bezpieczeństwa i stymulacji do rozwoju stwarza szkoła.

To tylko część refleksji, którą przedstawili uczniowie: Filip Jasiński, Julita kogut, Gabriela Janus, Weronika Pyrdoł, Paweł Janusz, Justyna Pałubiak, Patryk Bochenek.
Uroczystość wzbogacona była poezją śpiewaną w wykonaniu zespołu muzycznego w składzie: Joanna Michalik-śpiew, Magdalena Janusz-śpiew, Zuzanna Kogut-śpiew, Weronika Wysowska-śpiew i gitara, Paweł Janus-skrzynka perkusyjna(Cajon), Szymon Ptaszkowski-trąbka, Kamil Siedlarz-saksofon, Wojciech Janus-akordeon, Stanisław Książkiewicz-śpiew i gitara.

   

Dodano: 17.10.2016, Źródło: gimnazjum

XVI Dzień Papieski "Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia"

Jednym z głównych wymiarów pontyfikatu Papieża Jana Pawła II było ukazywanie światu Boga bogatego w miłosierdzie. Pan Bóg okazujący miłosierdzie staje się szczególnie "widzialny" w Chrystusie i przez Chrystusa. Św. Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał, że światu potrzebne jest Boże miłosierdzie. Tegoroczny Dzień Papieski ma skłonić ludzi, aby nie tylko oczekiwali miłosierdzia od Boga, wypraszali go, ale również sami to miłosierdzie dane od Najwyższego nieśli drugiemu człowiekowi.

   

Dodano: 10.10.2016, Źródło: gimnazjum

Uczniowie naszej szkoły wyróżnieni w międzynarodowym konkursie!!!

         Z wielką radością informujemy, że uczniowie Gimnazjum
w Ptaszkowej Julia Poręba i Paweł Januszlaureatami XXXVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "Moja Przygoda w Muzeum", którego finał odbył się w Toruniu.

          Przypominamy, że w maju b.r. prace naszych trzech artystów (Julii Poręby, Magdaleny Poręby oraz Pawła Janusza) zostały nagrodzone w podczas regionalnej edycji w/w konkursu w Nowym Sączu i tym samym zostały zakwalifikowane do etapu w którym rywalizowały nie tylko najlepsze dzieła artystyczne z całej Polski ale także
z innych krajów europejskich!

GRATULUJEMY :):):)

Dodano: 15.09.2016, Źródło: M.Janas

Przydział uczniów do klas pierwszych gimnazjum

Lista przydzielonych uczniów do klas pierwszych gimnazjum

Dodano: 05.07.2016, Źródło: gimnazjum

Informacja dotycząca podręczników do I i II klasy gimnazjum

Dyrektor Gimnazjum w Ptaszkowej informuje wszystkich rodziców i uczniów - kandydatów do klas pierwszych oraz rodziców i uczniów klas drugich, że od 1 września 2016 roku wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich będą korzystać z bezpłatnych podręczników. Podręczniki gromadzone są w bibliotece szkolnej i będą wypożyczane uczniom na okres danego roku szkolnego.

Dodano: 30.06.2016, Źródło: gimnazjum